Ordynariat Prawosławny
Aktualności
18.10.2019
Wizyta w 14. blp OT w Hajnówce
W środę, 16 października 2019 r., Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej przebywał z wizytą duszpasterską w 14. batalionie lekkiej piechoty Obrony Terytorialnej w Hajnówce.
 
    Tego dnia ks. kpt. Tomasz PASZKO spotkał się dowódcą jednostki ppłk. Robertem KRZEMIŃSKIM, kadrą kierowniczą oraz żołnierzami i pracownikami 14 blp. w Hajnówce.
    Wizyta była okazją do wielu konstruktywnych i inspirujących rozmów. Dziekan OT miał możliwość wnikliwego poznania specyfiki funkcjonowania jednostki, jak również aktualnych oraz przyszłych wyzwań stojących przed rozwijanym batalionem.
 
 
    Kapelan został zapoznany z wyposażeniem oraz sprzętem, z wykorzystaniem którego szkolą się żołnierze hajnowskiej jednostki.
    Także w tym dniu odbywało się zapoznanie z warunkami pełnienia służby w jednostce osób, które złożyły wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej. Kandydaci mieli szansę zderzyć oczekiwania z rzeczywistością.
 

    Misją Terytorialsów jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. To zadanie będzie realizowane w czasie pokoju m.in. przez przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny mają wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą.
 

Tekst: ks. T. P.
Foto: archiwum POWP

 

foto
WIELKI POST