Ordynariat Prawosławny
Aktualności
28.10.2019
Przysięga żołnierzy Obrony Terytorialnej w Radomiu
W niedzielę, 27 października 2019 r., odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
 
    Przysięga miała miejsce na płycie lotniska 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, gdzie mieści się także radomski batalion OT.
 
 
    Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, w tym także rodziny i najbliżsi składających żołnierskie ślubowanie. Słowa Roty przysięgi wojskowej wypowiedziało blisko 80 Terytorialsów, którzy właśnie ukończyli 16-dniowe szkolenie podstawowe.
 
 
    Po zakończeniu przysięgi odbył się pokaz musztry paradnej zaprezentowany przez uczniów klasy policyjnej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.
 
 
    Następnie miał miejsce przemarsz poddziałów w defiladzie wojskowej. Po nim odbył się specjalny pokaz, prezentujący, jak należy odbijać zakładników.
 
 
    Po wszystkim rozpoczął się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami. Można było odwiedzić stoiska promocyjne oraz zobaczyć specjalistyczny sprzęt.
    Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego reprezentował Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. kpt. Tomasz Paszko, który modlił się o zesłanie Bożego błogosławieństwo na nowych żołnierzy.
 
 
 
Tekst: ks. T.P.
Foto: Joanna Gołąbek

 

foto
WIELKI POST