Ordynariat Prawosławny
Aktualności
07.11.2019
Ślubowanie w NwOSG
5 listopada br. w Warszawie ślubowali na biało-czerwony sztandar funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Błogosławieństwa na rozpoczęcie pracy w służbie mundurowej nowo promowanym udzielił ks. mjr SG Adam Weremijewicz.
 
   Piętnastu  funkcjonariuszy Straży Granicznej 5 listopada w gmachu Muzeum Powstania Warszawskiego złożyło uroczyste ślubowanie przed Komendantem Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, płk. SG Robertem Baganem. Wyjadą teraz oni na kilkumiesięczne szkolenie podstawowe oraz następujące bezpośrednio po nim szkolenie podoficerskie do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Podczas ceremonii nowo przyjęci funkcjonariusze zostali zapoznani z zasadami etyki zawodowej oraz udzielone zostało im błogosławieństwo na nowo rozpoczętą służbę Bogu, Ojczyźnie i ludziom. Uroczystość była również doskonałą okazją do wręczenia aktów mianowań na kolejne stopnie w korpusach chorążych i podoficerskim.
 
 
   Od lat każdą uroczystość w NwOSG swoją obecnością zaszczycają uczestnicy Powstania Warszawskiego, tak też było i tym razem. Tradycyjnie na koniec uroczystości delegacja młodych funkcjonariuszy złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową Muru Pamięci Muzeum Warszawskiego.  
 
 
 
Autor: ks. Mjr SG Adam Weremijewicz
Foto: P. Niemiec

 

foto
WIELKI POST