Ordynariat Prawosławny
Aktualności
06.01.2020
Pomoc Bożonarodzeniowa
Już poraz szósty w okresie święta Bożego Narodzenia oraz Paschy Chrystusowej Prawosławna Parafia pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Rzeszowie z jej proboszczem ks. Dariuszem Bojczykiem, okazują pomocną dłoń bliźnim znajdującym się w potrzebie.
 
 
 
  Często w naszym życiu spotykamy ludzi, którzy potrzebują pomocy a my możemy ją im okazać. Pełniąc posługę duszpasterską w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, spotykam wiele osób z Bieszczad będących w potrzebie. W naszej parafii postanowiliśmy nieść pomoc cały rok, na ile tylko możemy, ale  szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Zmartwychwstania Chrystusa.

  W bierzącym roku po raz 6 z rzędu, Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Rzeszowie, zorganizowała pomoc świąteczną dla rodzin potrzebujących z terenów Bieszczad i Podkarpacia. Zebraliśmy produkty żywnościowe, odzież, zabawki, środki czystości, artykuły dziecięce oraz finanse. Dziękując Bogu udało się również zakupić sprzęt gospodarstwa domowego. Pomoc została dostarczona bezpośrednio do osób potrzebujących.

  Dzięki wspólnej pomocy daliśmy  poczucie bezpieczeństwa i radości obdarowanym, pokazując im, że nie są sami.

 Serdecznie dziękuje wszystkim za okazaną pomoc, ufamy że dla człowieka wierzącego dzielenie się z innymi jest niezwykle ważne i powinno być naturalnym darem serca.
 
Tekst i foto: ks. por. SG Dariusz Bojczyk

 

foto
WIELKI POST