Ordynariat Prawosławny
Aktualności
25.02.2020
„Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”
18 lutego br. w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odbyła się dobroczynna akcja krwiodawstwa. Celem akcji było zgromadzenie zapasów krwi w magazynie Centrum Krwiodawstwa oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku.
 
 
Wydarzenie to zostało zorganizowane we współpracy z Podlaską Komendą Wojewódzką PSP oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, w ramach XV edycji ogólnopolskiego programu honorowego krwiodawstwa: „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.
 
 
 
Udział w akcji wzięło 23 osoby. Byli to zarówno strażacy z białostockich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych, funkcjonariusze i pracownicy cywilni obu Komend oraz mieszkańcy Białegostoku. Do ochotników biorących udział w dobroczynnej akcji, przyłączył się także prawosławny kapelan straży pożarnej, powiatu białostockiego i miasta Białystok,  ks. Piotr Borowik.
 
 
Wartym podkreślenia jest fakt, że łącznie oddano ponad 10 litrów krwi oraz dzięki tej akcji zarejestrowano 3 potencjalnych dawców szpiku.
 
    
Tekst: ks. Piotr Borowik
Foto: st. sekc. Marek Wołosewicz, JRG nr. 1, KM PSP w Białymstoku

 

foto
WIELKI POST