Ordynariat Prawosławny
Aktualności
03.05.2017
Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
W środę, 3 maja 2017 r. przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.


Przed południem Prezydent RP na Zamku Królewskim wręczył odznaczenia państwowe - Ordery Orła Białego. Następnie na Placu Zamkowym wygłosił przemówienie.

Następnie na Placu Zamkowym Prezydent RP wygłosił przemówienie. - Chcę, aby w sprawie konstytucji Rzeczypospolitej odbyło się w naszym kraju w przyszłym roku, roku 100-lecia niepodległości, referendum – powiedział.
 
Prezydent Duda ma nadzieję, że to przedsięwzięcie uda się przeprowadzić ponad podziałami. - Wierzę w to, że taką konstytucję, która będzie czerpała z dorobku 226 lat od Konstytucji Majowej, z dorobku prawie 30 lat od 1989 roku i z dorobku 20 lat obowiązywania Konstytucji z 1997 r. jesteśmy w stanie jako społeczeństwo stworzyć i że będzie to konstytucja na miarę 100-lecia niepodległości, na miarę wolnej Rzeczypospolitej - podkreślał prezydent.
 
- Moi rodacy mają prawo się wypowiedzieć, czy konstytucja obowiązująca w Polsce od 20 lat funkcjonuje dobrze, czy są zadowoleni z tego modelu ustrojowego, czy też wymaga on zmian, a Polska i Polacy zasługują na nową konstytucję – mówił prezydent, przemawiając na placu Zamkowym.
 
Jak zaznaczył, "czas rozpocząć tę ważną debatę, czas rozpocząć tę debatę w 20-lecie konstytucji, czas rozpocząć tę debatę na rok przed 100. rocznicę odzyskania niepodległości".
 
Po zakończeniu obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja na Placu Zamkowym, prezydent Andrzej Duda z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą przeszli do Pałacu Prezydenckiego.
źródło: http://www.prezydent.pl, ( PAP, inf. własna)
foto za: http://www.prezydent.pl

 

foto
 
Święci męczennicy
ziemi chełmskiej i podlaskiej
módlcie się za nami do Boga!