Ordynariat Prawosławny
Aktualności
05.07.2017
Święto 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektrycznego
Żołnierze i pracownicy RON 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego obchodzili swoje święto. Tegoroczne obchody związane z 60. rocznicą powstania formacji odbyły się 30 czerwca 2017 r. na terenie jednostki wojskowej.


Jak co roku w przededniu święta żołnierze uczcili pamięć byłych żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej, zapalając w imieniu Dowódcy 1. ORel. symboliczny znicz na grobach zmarłych kolegów.

Uroczyste obchody 30 czerwca otworzyła Msza święta polowa w intencji żołnierzy oraz Ojczyzny, którą celebrowali: ks. dziekan Stefan Kazulak, ks. proboszcz Zbigniew Suchecki i ks. mjr Kryspin Rak – proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu. Na zakończenie Mszy św. ks. płk. Aleksy Andrejuk – Dziekan Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego odmówił modlitwę w intencji żołnierzy i pracowników 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. We Mszy uczestniczyło dowództwo, żołnierze, pracownicy wojska ich najbliżsi oraz zaproszeni goście.

Po Mszy Świętej pod obeliskiem upamiętniającym patrona 1. Ośrodka Radioelektronicznego ppłk. Jana Kowalewskiego w obecności członka Jego rodziny złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczny znicz.
W południe rozpoczął się uroczysty apel z okazji święta 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. Meldunek o gotowości pododdziałów ośrodka , Dowódcy płk. Andrzejowi KOZERZE złożył dowódca uroczystości ppłk Sławomir BUKOWSKI.Dowódca 1. ORel.  w swoim przemówieniu przywitał wszystkich zgromadzonych gości. Podkreślił wysoki kunszt oraz bardzo dobre wyszkolenie Ośrodka, podziękował także żołnierzom i pracownikom RON za służbę i pracę oraz złożył życzenia.

Święto Ośrodka to także okazja do wyróżnienia i uhonorowania najlepszych żołnierzy i pracowników. Zgodnie z rozkazami Dowódcy Generalnego RSZ i Dowódcy 1. ORel. wręczono Odznaki, listy gratulacyjne oraz inne formy wyróżnień.

Wyrazem najwyższego uznania, szacunku i wdzięczności za wsparcie i współpracę 1. ORel. z władzami administracyjnymi i samorządowymi, instytucjami miejskimi i powiatowymi oraz służbami mundurowymi, wyróżnił ich szefów i przedstawicieli pamiątkowymi podziękowaniami. O randze święta świadczyły też awanse żołnierzy na kolejny stopień wojskowy.Po defiladzie pododdziałów przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Lublina, zaprezentowano pokaz wyszkolenia i umiejętności, żołnierzy i zaproszonych służb mundurowych.

Po części oficjalnej wszystkich zgromadzonych zaproszono na żołnierski poczęstunek połączony ze spotkaniem pokoleń.


źródło: http://1orel.wp.mil.pl

 

foto
ZMARTWYCHWSTANIE
PAŃSKIE

 CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ
***
ZAPRAWDĘ ZMARTWYCHWSTAŁ