Ordynariat Prawosławny
Aktualności
24.10.2017
Duszpasterska wizyta w Komendzie Powiatowej PSP w Lubinie
19 października br. Prawosławny Kapelan Strażaków województwa dolnośląskiego ks. por. rez. Marek Bonifatiuk odbył roboczą wizytę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.


Ksiądz kapelan został tam serdecznie przyjęty przez Komendanta Powiatowego mł. bryg. Eryka Górskiego i Prezesa Powiatowego OSP asp. sztab. Grzegorza Oborę. Na miejscu zapoznał się z funkcjonowaniem placówki i jej specyfiką, jak też przedstawił krótką historię funkcjonowania prawosławnego kapelaństwa w PSP i OSP. W czasie rozmowny z Komendantem i Prezesem omówiono formy współpracy. Panowie bryg. Eryk Górski i asp. sztab. Grzegorz Obora zwrócili uwagę na aktywny udział wiernych Cerkwi Prawosławnej w życiu braci strażackiej. Między innymi podano za przykład parafię prawosławną w Zimnej Wodzie, która percypowała w zakupie defibratora do miejscowej OSP.

W czasie pobytu w Lubinie ksiądz kapelan wraz z Komendantem Powiatowym złożyli wizytę w lubińskiej parafii. W Cerkwi pod wezwaniem Świętej Trójcy zostali serdecznie przyjęci przez proboszcza ks. mgr Bogdana Repełę, który przedstawił historię i specyfikę Parafii Prawosławnej w Lubinie. Ksiądz proboszcz w podzięce za wizytę wręczyła panu mł. bryg. Erykowi Górskiemu ikonę Chrystusa Zbawiciela z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich pracowników Komendy Powiatowej PSP.Wizyta w Lubinie jest jedną z wielu, które ksiądz kapelan przeprowadza w Powiatowych jak i Miejskich Komendach Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa dolnośląskiego.


ks. por. rez. Marek Bonifatiuk


 

foto
Wszyscy Święci:
módlcie się za nas do Boga!

 

 
Pamięci
abp. gen. dyw. dr. Mirona (Chodakowskiego)
Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego
1998-2010

* * *