Ordynariat Prawosławny
Aktualności
13.11.2017
Narodowe Święto Niepodległości
Prawosławny Ordynariusz Wojskowy J.E. arcybiskup Jerzy (Pańkowski) wziął udział w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie.


W nawiązaniu do przedwojennej tradycji, w wieczór poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się Capstrzyk Niepodległości z udziałem ministra ON Antoniego Macierewicza.W południe w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z udziałem władz państwowych oraz kierownictwa MON i kadry dowódczej Sił Zbrojnych RP odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Podczas centralnych uroczystości prezydent podkreślał, że - musimy pamiętać o tym, jaka była cena niepodległości, jaka była cena wolności. O tym nam nie wolno zapomnieć, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, że w procesie politycznym najważniejsze jest jej umacnianie - podkreślił.
źródło: www.prezydent.pl; www.mon.gov.pl; www.dgw.wp.mil.pl
foto: www.prezydent.pl (Jakub Szymczuk, Grzegorz Jakubowski KPRP); www.mon.gov.pl (mjr Robert Siemaszko CO MON); www.dgw.wp.mil.pl


 

foto
Zdarza się często, że człowieka ogarnia smutek, depresja, zniechęcenie... Bierze się to z pokus złego... Ból jest siłą psychiczną, którą Bóg umieścił w naszym wnętrzu, by czyniła dobro, miłość, radość, modlitwę... Oddajcie się miłości Bożej... Uzdrowienie nastąpi, gdy dusza gorąco pokocha Boga. Gdy staniesz się z Nim jednością, zapomnisz o złym duchu...i on, zlekceważony, odejdzie."
 
(św. starzec Porfiriusz)