Ordynariat Prawosławny
Aktualności
20.12.2017
Spotkanie wigilijne w KGSG
18 grudnia w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się spotkanie wigilijne kadry kierowniczej Straży Granicznej z funkcjonariuszami i pracownikami. W spotkaniu wziął udział dziekan Straży Granicznej ks. mjr SG Adam Weremijewicz.


 W uroczystości uczestniczyli również sekretarze stanu w MSWiA Sebastian Chwałek i Tomasz Zdzikot wraz z podsekretarz stanu Renatą Szczęch oraz przedstawiciele innych służb, oficerowie łącznikowi, dyplomaci, dziekani Straży Granicznej i przedstawiciele związków zawodowych.

Witając zebranych Komendant Główny SG gen. bryg. SG Marek Łapiński podkreślił rodzinny charakter uroczystości, serdecznie podziękował wszystkim za miniony rok służby i pracy oraz złożył życzenia szczęśliwych, pełnych radości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia, a także pomyślności w nowym roku.Życzenia zebranym złożył również w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji sekretarz stanu Sebastian Chwałek, który podkreślił, że w minionym roku Straż Graniczna po raz kolejny zrealizowała wszystkie postawione przed nią zadania, nie tylko strzegąc polskich granic, ale także granic Unii Europejskiej, pełniąc służbę na misjach zagranicznych. Sekretarz stanu poprosił również o przekazanie podziękowań oraz życzeń spokojnych i radosnych świąt rodzinom i najbliższym, którzy wspierają funkcjonariuszy na co dzień.

Następnie, jak co roku, harcerze przekazali na ręce Komendanta Głównego SG oraz sekretarza stanu Sebastiana Chwałka Betlejemskie Światło Pokoju – symbol nadziei i pokoju między narodami, zaś dziekani Straży Granicznej zgodnie z tradycją odczytali fragment Pisma Świętego, odmówili ekumeniczną modlitwę i poświęcili opłatki.Na zakończenie uroczystości zebrani zgodnie z tradycją złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.tekst: kpt. SG Dorota Bołotowicz (SSP KGSG); redakcja POWP
foto: arch. kpt. SG Dorota Bołotowicz (SSP KGSG)


 

foto
PIĘĆDZIESIĄTNICA
DZIEŃ ŚWIĘTEJ TRÓJCY

 

 
Pamięci
abp. gen. dyw. dr. Mirona (Chodakowskiego)
Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego
1998-2010

* * *