Ordynariat Prawosławny
Aktualności
21.12.2017
Wszyscy wszystkim ślą życzenia...
Arcybiskup Jerzy (Pańkowski) złożył życzenia dowódcy i kadrze Dowództwa Operacyjnego RSZ oraz żołnierzom służącym na misjach zagranicznych.


Żołnierze, pracownicy i przyjaciele Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DO RSZ) zebrali się podczas spotkania opłatkowego, aby wspólnie celebrować nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Oprócz obecnych przy wigilijnym stole osób, za pomocą łączenia przez telemost, uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym DORSZ mogli również dowódcy Polskich Kontyngentów Wojskowych i podlegli im żołnierze. Tą samą drogą życzenia, w imieniu Ministra Obrony Narodowej, przekazał przebywający w PKW Łotwa Podsekretarz Stanu w MON Bartłomiej Grabski.

Generał Wojciechowski szczególnie ciepło zwrócił się do żołnierzy pełniących służbę poza granicami kraju, w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych, jak również do weteranów i kombatantów. Składając życzenia nie zapomniał o rodzinach żołnierzy, które dzielą z nimi trudy żołnierskiej służby.Tradycyjnie odczytano słowa ewangelii i odmówiono wspólną modlitwę z przedstawicielami duszpasterstwa wojskowego. Jego Ekscelencja Biskup Polowy Wojska Polskiego, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy, przedstawiciel Ewangelickiego Biskupa Wojskowego, a także Kapelan DO RSZ pobłogosławili zgromadzonych oraz opłatki, przekazując jednocześnie świąteczne życzenia.Spotkanie opłatkowe Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych swoją obecnością uświetnili: przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej, przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, przedstawiciele departamentów i instytucji MON, Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dowódcy podległych jednostek, przedstawiciele wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, byli żołnierze i pracownicy wojska Dowództwa Operacyjnego, przedstawiciele magnificencji rektorów uczelni wojskowych, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele wojskowej służby zdrowia, przedstawiciele kombatantów misji pokojowych, żołnierze ranni i poszkodowani oraz zaprzyjaźnionych z DO RSZ instytucji.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej, świątecznej atmosferze, a zakończyło się wspólnymi życzeniami i dzieleniem się opłatkiem. Podczas uroczystości wysłuchano tradycyjnych polskich kolęd w wykonaniu artystów z Klubu DO RSZ.


źródło: http://www.do.wp.mil.pl
Tekst: mjr Adriana Wołyńska
Zdjęcia: sierż. Patryk Cieliński


 

foto
PIĘĆDZIESIĄTNICA
DZIEŃ ŚWIĘTEJ TRÓJCY

 

 
Pamięci
abp. gen. dyw. dr. Mirona (Chodakowskiego)
Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego
1998-2010

* * *