Ordynariat Prawosławny
Aktualności
22.01.2018
Boże Narodzenie i Święto Jordanu dla rumuńskich żołnierzy
Księża Jarosław Jaszczuk, Paweł Siebiesiewicz i Jarosław Kuprianiuk odprawili nabożeństwa Bożego Narodzenia i Chrztu Pańskiego dla żołnierzy z Rumunii stacjonujących w Bemowie Piskim.


Boska Liturgia w Cerkwi w Orzyszu z udziałem rumuńskich żołnierzy

25 grudnia 2017 roku z okazji Święta Narodzenia Pańskiego odbyła się Święta Liturgia, w której uczestniczyli żołnierze z Rumuni stacjonujący w Bemowie Piskim.
Nabożeństwo w języku rumuńskim odprawił Dziekan Okręgu Olsztyńskiego ks. Jarosław Jaszczuk. W nabożeństwie uczestniczył Proboszcz Parafii w Orzyszu ks. Jarosław Kuprianiuk oraz Kapelan CSSG i WMO SG Ks. szer. SG Paweł Siebiesiewicz.


Po zakończeniu nabożeństwa na zaproszenie żołnierzy rumuńskich księża udali się do Bemowa Piskiego gdzie stacjonują żołnierze. Po przywitaniu przez kpt. Chlemea mieli okazję zapoznać się z obowiązkami i życiem codziennym prawosławnych żołnierzy z Rumunii. A także spożyć wspólną świąteczną agapę, na której nie zabrakło narodowych rumuńskich specjałów.
Po spotkaniu żołnierze wyrazili radość z powodu możliwości wspólnej modlitwy jednocześnie wyrażając nadzieję na częste spotkania z duchownymi na nabożeństwach i nie tylko.
Święto Chrztu Pańskiego w Bemowie Piskim

6 stycznia 2018 roku z okazji Święta Chrztu Pańskiego na terenie Jednostki Wojskowej w Bemowie Piskim odbyło się poświęcenie wody, w której uczestniczyli stacjonujący tam prawosławni żołnierze z Rumuni.Poświęcenia wody odbyło się w jednym z pomieszczeń budynku, który zamieszkują rumuńscy żołnierze.
Proboszcz Parafii w Mrągowie ks. Jarosław Kuprianiuk oraz Kapelan CSSG i WMO SG, ks. szer. SG Paweł Siebiesiewicz dokonali poświęcenia wody, a następnie pomieszczeń mieszkalnych żołnierzy.
foto. arch. ks. Pawła Siebiesiewicza


 

foto
Wszyscy Święci:
módlcie się za nas do Boga!

 

 
Pamięci
abp. gen. dyw. dr. Mirona (Chodakowskiego)
Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego
1998-2010

* * *