Ordynariat Prawosławny
Aktualności
13.03.2018
Ślubowanie w komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku
12 marca br. w komendzie POSG w Białymstoku odbyło się ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Błogosławieństwa udzielili kapelani: ks. mjr Wojciech Szerszeń oraz ks. ppor. SG Piotr Nestoruk.


Na apelu służbowym w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Grzegorza Biziuka, kadry kierowniczej oraz zaproszonych gości słowa roty ślubowania wypowiedziało 9 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Już za kilka dni funkcjonariusze ci rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie w Kętrzynie lub Koszalinie. Następnie po pomyślnie zdanych egzaminach będą zdobywać doświadczenie w jednej z placówek na granicy polsko-białoruskiej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.W trakcie dziesiejszej uroczystości z rąk Sekretarza Stanu w MSWiA i Komendanta POSG akty mianowań na wyższe stopnie w korpusie chorążych i podoficerów odebrało 29 funkcjonariuszy (9 kaprali i 20 młodszych chorążych). Pięciu funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zostało odznaczonych Medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.


Tekst: Rzecznik Prasowy POSG mjr SG Katarzyna Zdanowicz
foto: mjr SG Andrzej Turecki


 

foto
PIĘĆDZIESIĄTNICA
DZIEŃ ŚWIĘTEJ TRÓJCY

 

 
Pamięci
abp. gen. dyw. dr. Mirona (Chodakowskiego)
Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego
1998-2010

* * *