Ordynariat Prawosławny
Aktualności
21.03.2018
Nabożeństwo pasyjne w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej
W piątym tygodniu Wielkiego Postu w kaplicy SG pw. św. ap. Andrzeja w Białymstoku, pod przewodnictwem dziekana Straży Granicznej ks. mjr. SG Adama Weremijewicza, odbyło się nabożeństwo Akatystu ku czci Męki Pańskiej.


  Służbę Bożą współcelebrowali również kapelani Straży Granicznej: ks. Paweł Siebiesiewicz z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie oraz miejscowy kapelan ks. ppor. SG Piotr Nestoruk. Po odczytanej Ewangelii pasyjnej wg św. Łukasza (rozdz. 22-23), do zebranych funkcjonariuszy, pracowników, a także obecnych na nabożeństwie osadzonych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, zwrócił się ks. mjr SG Adam Weremijewicz. W homilii rekolekcyjnej kaznodzieja odniósł się do tekstów liturgicznych oraz Ojców Kościoła, ukazując na sens i znaczenie Wielkiego Postu – przedsionka Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w życiu duchowym człowieka.    Wizyta dziekana Straży Granicznej w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej zakończyła się spotkaniem z komendantem – płk. SG Grzegorzem Biziukiem, gdzie omówione zostały sprawy bieżące dotyczące współpracy oraz posługi duszpasterskiej w Straży Granicznej.


 

pn
fot. mł. chor. SG Arkadiusz Świętochowski


 

foto
Zdarza się często, że człowieka ogarnia smutek, depresja, zniechęcenie... Bierze się to z pokus złego... Ból jest siłą psychiczną, którą Bóg umieścił w naszym wnętrzu, by czyniła dobro, miłość, radość, modlitwę... Oddajcie się miłości Bożej... Uzdrowienie nastąpi, gdy dusza gorąco pokocha Boga. Gdy staniesz się z Nim jednością, zapomnisz o złym duchu...i on, zlekceważony, odejdzie."
 
(św. starzec Porfiriusz)