Ordynariat Prawosławny
Aktualności
30.03.2018
Wizytacja duszpasterska w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej
23 marca w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej wizytację duszpasterską przeprowadził ks. mjr SG Adam Weremijewicz. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z płk. SG Markiem Głuszczakiem - zastępcą komendanta ds. logistycznych.


Ksiądz dziekan zapoznał się z posługą duszpasterską  w BiOSG. Ks. mjr Adam Weremijewicz ofiarował płk.SG Markowi Głuszczakowi częstochowską ikonę Matki Bożej. - Niech Matka Boża zawsze Was ochrania oraz wspomaga w trudach dnia codziennego...- powiedział ksiądz dziekan. Zastępca komendanta wręczył  ks. dziekanowi okolicznościowy medal 100-lecia odzyskania niepodległości.Następnie w asyście ks. ppor. SG Dariusza Bojczyka - prawosławnego kapelana SG BiOSG ks. dziekan odwiedził placówkę SG w Huwnikach. Na terenie placówki miało miejsce spotkanie z komendantem płk SG Robertem Cwynarem oraz naczelnikiem wydziału lotniczego.Drugi dzień wizytacji ks.dziekan przewodniczył Boskiej Liturgii połączonej z wielkopostnymi rekolekcjami. Podczas Liturgii ks.Adam zwrócił się do wiernych z okolicznościową homilią.
tekst i zdj.: ks. ppor. SG Dariusz Bojczyk


 

foto
Zdarza się często, że człowieka ogarnia smutek, depresja, zniechęcenie... Bierze się to z pokus złego... Ból jest siłą psychiczną, którą Bóg umieścił w naszym wnętrzu, by czyniła dobro, miłość, radość, modlitwę... Oddajcie się miłości Bożej... Uzdrowienie nastąpi, gdy dusza gorąco pokocha Boga. Gdy staniesz się z Nim jednością, zapomnisz o złym duchu...i on, zlekceważony, odejdzie."
 
(św. starzec Porfiriusz)