Ordynariat Prawosławny
Aktualności
10.04.2018
8. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem
Dziś mija 8 lat od tragicznego wydarzenia w losach współczesnej Rzeczypospolitej. W katastrofie rządowego samolotu nieopodal smoleńskiego lostniska, zginęło 96 osób - elita naszej Ojczyzny.


Dziś rano na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach pod pomnikiem ofiar tragicznego lotu odbył się uroczysty apel. Podczas apelu zostały odczytane z imienia i nazwiska wszystkie ofiary tragedii, zaś Prawosławny Ordynariusz Wojskowy, rzymsko-katolicki Biskup Polowy oraz ewangelicki kapelan wojskowy odmówili modlitwy w intencji dusz tragicznie zmarłych.Nasza Ojczyzna straciła w tej tragedii Prezydenta i jego małżonkę, elitę polityków i najważniejszych dowódców wojskowych, świeckich i duchownych, wśród których był ówczesny prawosławny ordynariusz wojskowy, J.E. abp gen. dyw. Miron (Chodakowski).

Mimo najświętszego okresu roku liurgicznego - Światłego Tygodnia Paschalnego, w świątyniach parafii wojskowych, ale przede wszystkim w ludzkich sercach, popłynęła paschalna modlitwa w intencji tragicznie zmarłego arcybiskupa Mirona oraz wszystkich ofiar.
Chrystus Zmartwychwstał! - Zaprawdę Zmartwychwstał!
Wieczna im pamięć!
Cześć ich pamięci!


o.ŁG /POWP/
zdj.: Gabriel Masalski; arch. POWP
 
 
 


 

foto
Wszyscy Święci:
módlcie się za nas do Boga!

 

 
Pamięci
abp. gen. dyw. dr. Mirona (Chodakowskiego)
Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego
1998-2010

* * *