Ordynariat Prawosławny
Aktualności
03.07.2018
Liturgia w V Niedzielę po Pięćdziesiątnicy. Zmiana na stanowisku Proboszcza
1 lipca br. Arcybiskup Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy i arcybiskup wrocławski i szczeciński przewodniczył Boskiej Liturgii w parafii wojskowej św. Jerzego Zwycięzcy w Prawosławnym Ordynariacie Wojskowym.

 

Hierarsze asystowało miejscowe duchowieństwo. Homilię wygłosił ustępujący Proboszcz ks. mitrat płk dr Eugeniusz Bójko.

 
 
Po nabożeństwie arcybiskup Jerzy ogłosił decyzję o zmianie na stanowisku proboszcza. Podziękował ustępującemu proboszczowi za wieloletnią i oddaną służbę dla POWP. Nowym proboszczem Katedry Wojskowej i Prawosławnej Parafii Wojskowej w Warszawie został ks. mjr Łukasz Godun.
 
 
Duchowieństwo parafialne ufundowało ustępującemu proboszczowi kapłański krzyż z ozdobami, a jego Matuszce Elżbiecie kwiaty. Ks. Eugeniusz ze wzruszeniem wspominał swoją służbę w ordynariacie i dziękował za wspólną służbę. 
 
 
Następnie głos zabrał nowy proboszcz ks. mjr Łukasz Godun, który dziękował za zaufanie, prosił współbraci kapłanów o braterską współpracę i modlitwy.
 
 
Chór pod kierownictwem ppor. rez. Tomasza Pieczarki zakończył wszystko śpiewem Mnogaja Leta!
 
 
info.: Redakcja POWP
foto: Gabriel Masalski


 

foto
+
Boże Wielki, Który Narodowi Polskiemu, Boga miłującemu, zwróciłeś wolność i niepodległość Ojczyźnie naszej, w tym radosnym i uroczystym dniu - Święta Niepodległości, wzmocnij Ojczyznę naszą, ześlij jej pokój i nas wszystkich złącz w miłości...
 
/z modlitwy za Ojczyznę na Dzień Niepodległości/
+