Ordynariat Prawosławny
Aktualności
24.09.2018
 Promocja oficerska na Placu J. Piłsudskiego
23 września br. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, 145 żołnierzy rezerwy otrzymało promocję na pierwszy stopień oficerski.
 
Aktu promocji, w asyście honorowej Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej WP, dokonali gen. dyw. Adam Joks zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP oraz gen. dyw. Jan Śliwka I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
 
Podczas ceremonii na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gen. bryg. Robert Głąb dowódca Garnizonu Warszawa podkreślił jak wielka odpowiedzialność spoczywa na oficerach Wojska Polskiego i życzył promowanym wszelkiej pomyślności w służbie i życiu osobistym.
 
List od Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej odczytał Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON.
 
Błogosławieństwa po ślubowaniu oficerskim dokonali kapelani trzech ordynariatów. Z ramienia Prawosławnego Ordynariatu WP w ceremonii wziął udział ks. mjr Łukasz Godun.

Uroczystość zakończyła się ceremonią złożenia kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz defiladą pododdziałów biorących udział w ceremonii.
źródło: http://dgw.wp.mil.pl
foto za: http://dgw.wp.mil.pl /st. szer. Wojciech Król/
 


 

foto
Zdarza się często, że człowieka ogarnia smutek, depresja, zniechęcenie... Bierze się to z pokus złego... Ból jest siłą psychiczną, którą Bóg umieścił w naszym wnętrzu, by czyniła dobro, miłość, radość, modlitwę... Oddajcie się miłości Bożej... Uzdrowienie nastąpi, gdy dusza gorąco pokocha Boga. Gdy staniesz się z Nim jednością, zapomnisz o złym duchu...i on, zlekceważony, odejdzie."
 
(św. starzec Porfiriusz)