Ordynariat Prawosławny
Aktualności
27.09.2018
90 rocznica powstania OSP Dąbrówki
8 września br. w miejscowości Dąbrówki w gminie Wasilków na Podlasiu, odbyły się uroczystości związane z 90 rocznicą powstania Ochotniczej Straży Pożarnej.
 
W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczyło wiele pocztów sztandarowych z okolic, przedstawicieli służb mundurowych, parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych, kilkudziesięciu strażaków PSP i OSP, oraz sympatyków i zaproszonych gości. Oprawę muzyczną całej imprezy zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa.
 
Po wciągnięciu flagi na maszt oraz odegraniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przywitanie zaproszonych gości przez Prezesa OSP Dąbrówki druha Andrzeja Szpakowskiego, który także przedstawił rys historyczny jednostki.
 
Następnie odbyła się modlitwa w intencji strażaków i ich rodzin, za ich trudną, odpowiedzialną i ofiarną służbę Bogu i człowiekowi celebrowana przez kapelanów powiatowych -  prawosławnego ks. Piotra Borowika, oraz rzymsko-katolickiego ks. Dariusza Mateuszuka.
 
 
Ważnym wydarzeniem było uhonorowanie odznaczeniami zasłużonych druhów. Medale wyróżnionym strażakom wręczyli: zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku bryg. mgr Dariusz Koc, Starosta Powiatu białostockiego Antoni Pełkowski oraz Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski.
 
Po ceremonii odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście kierując życzenia dla strażaków oraz słowa podziękowania i uznania za poświęcenie i bohaterstwo podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, które podejmują druhowie strażacy nie szczędząc sił i często własnego zdrowia.
 
 

tekst: ks. Piotr Borowik
zdjęcia: arch. OSP Dąbrówki

 

foto
+
Nienawiść wznieca kłótnię,
miłość wszelki błąd ukrywa.
+
Na wargach rozumnego
jest mądrość,
a kij - na grzbiecie tego,
komu jej brak.
+
Mądrzy swą wiedzę gromadzą,
usta głupiego grożą zniszczeniem.
+
/Prz 10,12-14/

Zapraszamy na kolonie dla dzieci w Cieplicach