Ordynariat Prawosławny
Aktualności
11.11.2018
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dziś z rana, JE arcybiskup Jerzy (Pańkowski), Prawosławny Ordynariusz Wojskowy, w Dniu Święta Niepodległości, odprawił Boską Liturgię w centralnej wojskowej cerkwi św. Jerzego Zwycięzcy w Warszawie.
Jego Ekscelencja Arcybiskup Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy wziął udział w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
 
 
Dokładnie w południe na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza wybrzmiał Hymn narodowy, po którym odbył się uroczysty apel oraz Uroczysta Odprawa Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Z okolicznościowym orędziem do narodu wystąpił Prezydent RP Andrzej Duda. o godzinie 14:00 na w Zamku Królewskim miała miejsce uroczystość wręczenia Orderów Orła Białego, pośmiertnie, wybitnie zasłużonym dla Niepodległej. Order Orła Białego został przyznany śp. ks. płk. Szymonowi Fedorońko, który jako naczelny kapelan wojskowy wyznania prawosławnego, wraz z innymi oficerami został zamordowany w Katyniu. Order odebrała wnuczka śp. ks. Fedorońko.
 
 
 
Po południu delegacja kapelanow ordynariatu wraz z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz Pierwszą Damą, wzięli udział we wspólnym marszu „Dla Ciebie Polsko".
 
 

 


 

foto
Zdarza się często, że człowieka ogarnia smutek, depresja, zniechęcenie... Bierze się to z pokus złego... Ból jest siłą psychiczną, którą Bóg umieścił w naszym wnętrzu, by czyniła dobro, miłość, radość, modlitwę... Oddajcie się miłości Bożej... Uzdrowienie nastąpi, gdy dusza gorąco pokocha Boga. Gdy staniesz się z Nim jednością, zapomnisz o złym duchu...i on, zlekceważony, odejdzie."
 
(św. starzec Porfiriusz)