Ordynariat Prawosławny
Aktualności
05.11.2018
Zamość: uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego
W dniu 5 listopada 2018 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu, w której z ramienia POWP uczestniczył ks. ppłk Jan Kot.
 
W dniu 5 listopada 2018 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu, w której uczestniczyli m.in.: podsekretarz w Ministerstwie Obrony Narodowej- Marek Łapiński, wojewoda lubelski- Przemysław Czarnek, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych- Jan Józef Kasprzyk, poseł Sławomir Zawiślak, członkowie Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, posłanka Teresa Halasa, poseł Jarosław Sachajko, senator Jerzy Chróścikowski, członek zarządu województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, radna sejmiku województwa lubelskiego Maria Gmyz, Ambasador Azerbejdżanu J.E.Hasan Hasanov, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, a także przedstawiciele duchowieństwa, samorządów, służb mundurowych, wojska, służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, zamojskich placówek oświatowych.
 
Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego reprezentował ks. ppłk Jan Kot. (dop. POWP)
 
 
Uroczystości rozpoczęła  Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie uczestnicy udali się na plac przed Klubem 3. Batalionu Zmechanizowanego, gdzie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie pomnika z udziałem wojskowej asysty honorowej.
 
 
Tekst:https://2pr.wp.mil.pl; Damian Kot
Zdjęcia Klub 2hpr


 

foto
Zdarza się często, że człowieka ogarnia smutek, depresja, zniechęcenie... Bierze się to z pokus złego... Ból jest siłą psychiczną, którą Bóg umieścił w naszym wnętrzu, by czyniła dobro, miłość, radość, modlitwę... Oddajcie się miłości Bożej... Uzdrowienie nastąpi, gdy dusza gorąco pokocha Boga. Gdy staniesz się z Nim jednością, zapomnisz o złym duchu...i on, zlekceważony, odejdzie."
 
(św. starzec Porfiriusz)