Ordynariat Prawosławny
Aktualności
14.11.2018
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
14 listopada w siedzibie Prawosławnego Ordynariatu WP, Arcybiskup Jerzy odprawił nabożeństwo w intencji kadry Sztabu Generalnego oraz dokonał poświęcenia pamiątkowej tablicy, usytuowanej na ścianie Prawosławnej Katedry Wojskowej.
 
Jego Ekscelencja odprawił nabożeństwo dziękczynne w intencji szefostwa i całej kadry Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z okazji 100-lecia Narodowego Święta Niepodległości oraz jednoczeście  w 100. rocznicę ustanowienia Sztabu Generalnego WP. Z powodu tej okazji została ufundowana okolicznościowa tablica pamiątkowa, która została usytuowana na ścianie wojskowej cerkwi św. Jerzego Zwycięzcy w Warszawie.
 
 
Aktu odsłonięcia tablicy dokonali: w imieniu szefa Sztabu Generalnego WP -  I zastępca szefa sztabu gen. broni Michał Sikora,  Prawosławny Ordynariusz Wojskowy JE arcybiskup Jerzy Pańkowski i szef Zespołu ds. przygotowania obchodów 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego WP gen. bryg. Jan Dziedzic.
 
 
Podczas uroczystości oraz nabożeństwa, był również obecny Szef Zarządu Planowania i Programowania Rozwoju Sił Zbrojnych - P5, gen. bryg. Piotr Błazeusz oraz pozostali szefowie Zarządów Sztabu Generalnego WP i kapelani Prawosławnego Ordynariatu Polowego.
 
W słowie wygłoszonym na koniec uroczystości, arcybiskup Jerzy życzył kadrze i pracownikom Sztabu Generalnego WP dalszych sukcesów w służbie i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym. Słowa podziękowań i życzeń popłynęły również z ust generała Sikory.
 
 
tekst i foto: ks. mjr Łukasz Godun


 

foto
Zdarza się często, że człowieka ogarnia smutek, depresja, zniechęcenie... Bierze się to z pokus złego... Ból jest siłą psychiczną, którą Bóg umieścił w naszym wnętrzu, by czyniła dobro, miłość, radość, modlitwę... Oddajcie się miłości Bożej... Uzdrowienie nastąpi, gdy dusza gorąco pokocha Boga. Gdy staniesz się z Nim jednością, zapomnisz o złym duchu...i on, zlekceważony, odejdzie."
 
(św. starzec Porfiriusz)