Ordynariat Prawosławny
Aktualności
13.11.2018
Bohater narodowy powrócił do Bydgoszczy
W setną rocznicę odzyskania niepodległości w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych odsłonięto pomnik Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.
 
W uroczystości udział wzięli: poseł na Sejm, p. Bartosz Kownacki, Wojewoda Kujawsko –Pomorski, p. Mikołaj Bogdanowicz, przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych, duchowieństwo, dowódcy jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Bydgoszcz, żołnierze i pracownicy wojska IWsp SZ oraz mieszkańcy Bydgoszczy.

 

Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, gen. dyw. Dariusz Łukowski w swoim przemówieniu przypomniał zgromadzonym postać wielkiego Polaka.
 


Generał Łukowski na zakończenie przywołał  słowa Józefa Piłsudskiego: „kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili również poseł na Sejm, p. Bartosz Kownacki, Wojewoda Kujawsko – Pomorski, p. Mikołaj Bogdanowicz oraz zastępca Prezydenta Bydgoszczy, p. Mirosław Kozłowicz, przyłączając się do podziękowań dla inicjatorów i pomysłodawców pomnika.
 


Poświęcenia ponika dokonali księża kapelani, z ramienia POWP ks. płk rez. Mikołaj Hajduczenia (dop. POWP).
 

źródło tekst i foto: https://iwspsz.wp.mil.pl  (Justyna Kędra WDK IWsp SZ)

 


 

foto
PIĘĆDZIESIĄTNICA
DZIEŃ ŚWIĘTEJ TRÓJCY

 

 
Pamięci
abp. gen. dyw. dr. Mirona (Chodakowskiego)
Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego
1998-2010

* * *