Ordynariat Prawosławny
Aktualności
09.11.2018
Stołeczny Zarząd Infastruktury: odsłonięcie herbarzy na budynku przy Al. Jerozolimskich 97
Reprezentujący Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego, ks. mjr Łukasz Godun, wziął udział w uroczystym odsłonięciu herbarzy na budynku siedziby SZI i ekumenicznej modlitwie w intencji Ojczyzny.


W dniu 09.11.2018 r. o godzinie 11:00 rozpoczął się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W trakcie uroczystości podniesiona została  flaga państwowa Rzeczypospolitej na maszt znajdujący się na wieży zegarowej oraz odsłonięto odtworzone na elewacji budynku kartusze z Orłem Białym otoczone herbami miast wojewódzkich II Rzeczypospolitej.
 
Dzięki staraniom Szefostwa Stołecznego Zarządu Infrastruktury oraz wsparciu przełożonych w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości udało się przywrócić przedwojenny stan obiektu przy Alejach Jerozolimskich 97. Przeprowadzono remont elewacji zabytkowego budynku wybudowanego w latach 1933-1934, odtworzono zaginione w latach 60-tych herbarze, które zaginęły w nieustalonych okolicznościach oraz zamontowano maszt na wieży zegarowej na którym od dnia 09.11.2018 r. powiewa flaga państwowa wpisując się na stałe w krajobraz Warszawy.
 
 
Uroczystego odsłonięcia herbarzy dokonał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej  Pan Tomasz  ZDZIKOT oraz Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Pan gen. dyw. Dariusz ŁUKOWSKI. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, duchowieństwa oraz zaproszeni goście a przede wszystkim żołnierze i pracownicy jednostek i instytucji stacjonujących w budynku (Stołeczny Zarząd Infrastruktury, 12 Terenowy Oddział Lotniskowy, Szefostwo Rozpoznania Geoprzestrzennego, Wojskowe Centrum Geograficzne, Biuro Ewidencji Osobowej Wojska Polskiego, Wojskowy Instytut Wydawniczy).
 
 
źródło: https://szi.wp.mil.pl /ppłk Bogusław PIĄTEK/


 

foto
PIĘĆDZIESIĄTNICA
DZIEŃ ŚWIĘTEJ TRÓJCY

 

 
Pamięci
abp. gen. dyw. dr. Mirona (Chodakowskiego)
Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego
1998-2010

* * *