Ordynariat Prawosławny
Aktualności
21.12.2018
Przedświąteczne spotkania wigilijne
Arcybiskup Jerzy (Pańkowski), Prawosławny Ordynraiusz Wojskowy oraz kadra kapelanów wzięli udział w spotkaniach wigilijnych w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia
 
Prawosławny Ordynariusz Wojskowy uczestniczył w spotkaniu wigilijnym w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, Agencji Mienia Wojskowego, Dowództwie Garnizonu Warszawa, Komendzie Głównej Policji, a także w spotkaniach wigilijnych Ministra Obrony Narodowej z żołnierzami i weteranami oraz w wielu innych instytucjach wojskowych i służb mundurowych. Władyka Jerzy, uczestnicząc w świątecznych spotkaniach dołączał do składanych przez siebie życzeń głęboką refleksję dotyczącą istoty i wymiaru Narodzenia Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
 
 
Księża kapelani również aktywnie uczestniczyli w okolicznościowych, świątecznych spotkaniach w swoich garnizonach, dowództwach, jednostkach i komendach, gdzie czytali słowa Ewangelii o Narodzeniu Pana oraz wspólnie śpiewali kolędy wychwalające cudowne objawienie Boga w ciele.
 
Ta piękna polska tradycja obchodów Świąt Bożego Narodzenia wielkimi literami wpisała się w tradycję wielu instytucji i na różnych szczeblach działalności publicznej. Jest ona niewątpliwie dobrą okazją, aby spotkać się w większym gronie, wymienić się słowami życzliwości i pozdrowień, a także zasiąść do wspólnoty stołu.
 
 
 
red. POWP
foto za: http://mon.gov.pl; https://amw.com.pl; http://dgw.wp.mil.pl; http://policja.pl

 

foto
+
Nienawiść wznieca kłótnię,
miłość wszelki błąd ukrywa.
+
Na wargach rozumnego
jest mądrość,
a kij - na grzbiecie tego,
komu jej brak.
+
Mądrzy swą wiedzę gromadzą,
usta głupiego grożą zniszczeniem.
+
/Prz 10,12-14/

Zapraszamy na kolonie dla dzieci w Cieplicach