Ordynariat Prawosławny
Aktualności
05.04.2019
Święto Wojskowej Służby Zdrowia
5 kwietnia odbyły się centralne uroczystości z okazji święta Wojskowej Służby Zdrowia.

Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w katedrze polowej WP, któremu przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek. W imieniu Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego życzenia żołnierzom i pracownikom Wojskowej Służby Zdrowia złożył ks. płk Aleksy Andrejuk. Życzenia przekazał również ks. ppłk Wiesław Żydel z Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Aurelia Ostrowska wyraziła wdzięczność za modlitwę duchownym.
 
 
W południe w Pałacu Prezydenckim prezydent RP Andrzej Duda uhonorował żołnierzy i pracowników odznaczeniami wojskowymi i państwowymi.
 
- Państwa trud to nie tylko trud służby dla polskiego żołnierza, to także trud służby dla Rzeczypospolitej – mówił Prezydent Andrzej Duda, dziękując za codzienną pomoc pracowników Wojskowej Służby Medycznej dla wojska, ale także dla zwykłych obywateli.
 
Służba Zdrowia jest jedną z najstarszych służb w Wojsku Polskim, tradycja opieki medycznej w polskiej armii sięga bowiem jeszcze średniowiecza. Do najważniejszych zadań Wojskowej Służby Zdrowia należy: utrzymanie i wzmacnianie stanu zdrowotnego żołnierzy, stałą kontrolę ich stanu zdrowia, nadzór nad wychowaniem fizycznym i szkoleniem; zabezpieczenie sanitarno-higieniczne i przeciwepidemiczne wojsk.
 
 
Ten szczególny dzień był okazją do refleksji na temat dotychczasowych osiągnięć Wojskowej Służby Zdrowia, kierunków jej rozwoju oraz zmian jakie stawia przed nią przyszłość.
 
 
red. POWP
fot. www.prezydent.pl

 

foto
WIELKI POST