Ordynariat Prawosławny
Aktualności
08.05.2019
Nabożeństwo w intencji ukraińskich żołnierzy poległych podczas II wojny światowej
8 maja br., z inicjatywy Biura Attache Wojskowego przy Ambasadzie Ukrainy w RP, w siedzibie Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie, odbyły się uroczystości upamiętniające żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.
 
Nabożeństwo w intencji ukraińskich żołnierzy, którzy walczyli przeciw nazizmowi i oddali życie dla swojej ojczyzny, odbyło się w katedralnej cerkwi pw. św. Jerzego Zwycięzcy, Modlitwie za zmarłych przewodniczył ks. prot. ppor. SG Piotr Nestoruk, który w imieniu Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego arcybiskupa Jerzego, podziękował organizatorom oraz wszystkim zebranym za wspólną modlitwę.
 
 
W uroczystościach uczestniczył ambasador Ukrainy w RP Jego Ekscelencja Andrij Deszczycia, były minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz, a także attache wojskowi oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego różnych państw.
 
Po nabożeństwie, w sali konferencyjnej Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego, odbyła się wystawa poświęcona "Dniu Pamięci i Pojednania", ustanowionego przez parlament Ukrainy święta, podczas którego oddawany jest hołd żołnierzom i wszystkim poległym za wiarę i ojczyznę podczas II wojny światowej.
 
 
 

redakcja POWP
fot. archiwum ambasady Ukrainy w RP

 

foto
 
Niedziela o Sądzie Ostatecznym