Ordynariat Prawosławny
Aktualności
20.12.2014
Wigilia w Morskim Oddziale Straży Granicznej
18 grudnia w Morskim Oddziale Straży Granicznej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Spotkanie swym występem uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Łęczu.
20.12.2014
Pierwszy opłatek Dowództwa Generalnego
18 grudnia, JE bp Jerzy (Pańkowski), uczestniczył w spotkaniu opłatkowym w Dowództwie Generalnym Rodzjów Sił Zbrojnych, pierwszym w historii Dowództwa.
17.12.2014
WAT: wigilia z Prezydentem
16 grudnia w Wojskowej Akademii Technicznej z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, odbyło się spotkanie wigilijne Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z żołnierzami Wojska Polskiego i ich rodzinami.
17.12.2014
Spotkanie wigilijne Służb Mundurowych Mazowsza
W sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego odbyło się spotkanie wigilijne Służb Mundurowych Mazowsza. W atmosferze radości i wzajemnej życzliwości funkcjonariusze podzielili się opłatkiem i złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia.
13.12.2014
Spotkanie opłatkowe służb mundurowych
10 grudnia br., w zajeździe "Zagłoba" w Opolu odbyło się III uroczyste spotkanie świąteczno-opłatkowe służb mundurowych woj. opolskiego. W tym roku gospodarzem i organizatorem spotkania była Policja.
10.12.2014
Odprawa roczna POWP
9 grudnia br. w siedzibie Prawosławnego Ordynariatu WP, odbyła się roczna odprawa kapelanów i pracowników ordynariatu prawosławnego, której przewodniczył J.E. biskup Jerzy (Pańkowski), Prawosławny Ordynariusz Wojskowy.
08.12.2014
Italia:  miejsce poświęcone polskim bohaterom
W pobliżu Monte Cassino, w miejscowości San Vittore del Lazio we Włoszech, odbyła się ceremonia odsłonięcia nowego narodowego miejsca pamięci. W uroczystościach wziął udział J.E. biskup Jerzy (Pańkowski), Prawosławny Ordynariusz Wojskowy.
08.12.2014
Odznaczenia resortowe dla kapelanów z okazji 20-lecia restytucji ordynariatu
Dnia 8 grudnia br., Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, wręczył odznaczenia państwowe i resortowe kapelanom i pracownikom ordynariatu.


znaleziono: 471 wiadomości na 59 stronach
<<< -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   - >>>

foto


Przez prawdziwość Twych czynów, ojcze i arcypasterzu Mikołaju, stałeś się regułą wiary dla Twojej owczarni, wzorem cichości, nauczycielem wstrzemięźliwości, dlatego swą pokorą zdobyłeś wywyższenie, ubóstwem bogactwo. Módl się do Chrystusa Boga o zbawienie dusz naszych.
/Troparion św. Mikołajowi; tłum. ks. Henryk Paprocki/

 

 Strona Kaplicy Ordynariatu

Każda służba jest piękna
wywiad z biskupem Jerzym

 

ALBUM

o śp. abp. Mironie